Facebook’ta fotoğraflar büyüdü

Facebook, önümüzdeki günlerde daha büyük fotoğraflar paylaşabilmemizi ve fotoğraflara daha hızlı ulaşmamızı sağlayacak.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebooka her gün ortalama 250 milyon fotoğraf yükleniyor. Kullanıcılarının bu ilgisinin farkında olan Facebook ise özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Facebook’a artık daha büyük fotoğraflar yüklenebilecek ayrıca fotoğraflara ulaşma hızı da artacak.

Yeni Medya Düzeni’nin haberine göre, Facebook çalışanlarından Justin Shafferın yaptığı açıklamada, fotoğraf paylaşmanın Facebookta en çok yapılan aktivitelerden biri olduğu ve bu özelliği geliştirmeye devam ettikleri belirtiliyor.

Bundan sonra Facebookta paylaşılan fotoğraflar 720 piksel yerine 960 piksel genişliğinde olacak ve yaklaşık iki kat daha hızlı yüklenecek. Ayrıca fotoğraf gösterim sayfasında da değişiklikler yapıldı.

Şu anda fotoğraf çevresinde bulunan çerçevede siyah yerine beyaz kullanılması ile fotoğrafların daha ön plana çıkması planlanıyor. Bu yenilik, daha modern ve sade görüntüsünün yanı sıra; eski fotoğraf gösterim sayfası için gelen olumsuz tepkilerin de göz ardı edilmediğini gösteriyor. Yeni özelliklerin birkaç güne kadar tüm Facebook kullanıcılarının kullanınıma açılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz